جلسه همفکري رؤساي دانشگاهها و مراکز آموزش عالي استان همدان

نشست رؤساي دانشگاه هاي استان با حضور دکتر نمکي برگزار شد

دکتر نمکي : معاون محترم معاون محترم علمي،فرهنگي و اجتماعي سازمان برنامه و بودجه کشور

جلسه همفکري رؤساي دانشگاهها و مراکز آموزش عالي استان همدان

نشست  رؤساي دانشگاههاي استان با حضور دکتر نمکي معاون محترم سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد


به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان، نشست رؤساي دانشگاههاي استان مورخ 9/04/97 با حضور دکتر نمکي معاون محترم علمي،فرهنگي و اجتماعي، دکتر گرايي‌نژاد رئيس امور آموزش عالي،تحقيقات و فناوري و دکتر پوراصغري،رئيس امور سلامت و رفاه اجتماعي سازمان برنامه و بودجه کشور، مهندس نيکبخت استاندار محترم همدان، دکتر صيدايي رئيس مديريت و برنامه ريزي استان و رؤساي دانشگاهها در محل سالن جلسات استانداري برگزار شد.

دکتر نمکي در اين جلسه افزود: ظرفيت فرهنگ به عنوان يک ظرفيت مغفول مانده در توسعه است که در استان همدان به آن پرداخته شده است.
وي تصريح کرد: يکي از جايگاه هاي مهم مورد توجه دولت تدبير و اميد، عرصه آموزش عالي است و اصرار داريم بودجه آموزش عالي را صددرصد اختصاص دهيم.
معاون محترم علمي، فرهنگي و اجتماعي سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: تنگناهاي آموزشي احصا شده است، عملکرد جزيره اي، نداشتن هم افزايي، مشخص نبودن اولويت ها، دخالت نکردن دانشگاه ها در معضلات منطقه اي و تربيت نکردن نيروها با مهارت کافي براي خدمت، از مهمترين اين مشکلات است.
وي اضافه کرد: اگر بخواهيم در برابر لجام گسيختگي افرادي مانند ترامپ بايستيم، دانشگاه و شرکتهاي دانش بنيان نقش اصلي را ايفا خواهند کرد.
دکتر نمکي طرح تحول نظام سلامت را از تصميمات ارزشمند دولت دکتر روحاني دانست و گفت: امروز با شدت و قدرت، طرح با چند بازنگري ادامه خواهد داشت و داروي بيماران خاص با حمايت دولت تامين خواهد شد.
معاون علمي، فرهنگي و اجتماعي سازمان برنامه و بودجه کشور با تقدير از فضاي شاد استان، ادامه داد: هرچه براي فضاي شادتر جامعه تلاش کنيم سلامت و روان جامعه بهتر و هزينه ها کمترخواهد بود.
دکتر نمکي تصريح کرد: بايد سلامت مردان به عنوان قشر مهم نان آور خانواده ها بيشترموردتوجه قرارگيرد.

وي در پايان گفت: براي کمک به توسعه استان همدان اعلام آمادگي ميکنيم و از روند رو به رشد استان خوشحال هستيم.

 

 

 

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 117

خدمات الکترونیک