اقتصاد مقاومتي

جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي 97/04/14استان همدان برگزار شد

 

جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان همدان برگزار شد


رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان عنوان کرد :

رويداد "همدان 2018 " بايد بسترساز توسعه استان باشد

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان، جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان با حضور دکتر صيدايي رئيس محترم سازمان مديريت و برنامه ريزي استان، دکتر حاجي بابايي نماينده محترم مردم همدان وفامنين در مجلس شوراي اسلامي و مديران محترم دستگاههاي اجرايي استان در صبح روز پنج شنبه مورخ 14/04/1397 در محل سالن شهداي استانداري برگزار شد.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان در ابتداي جلسه اظهار داشت: در ماه‌هاي اخير يکي ديگر از مصاديق اتحاد شوم آمريکا و بعضي از کشورهاي مرتجع منطقه را در مقابل سياست‌هاي نظام جمهوري شاهد بوديم و آنچه که سبب پايداري نظام در اين چند دهه شده است حکومتي الهي و ديني با محوريت نظام ولايت و رهبري و حضور، مشارکت و پايداري مردم بوده است و کشتي انقلاب با الطاف الهي همواره پايدار و مستمر حرکت مي‌کند.

وي با تأکيد بر اينکه مجموعه شرايط جهاني امروز وضعيت خاصي را براي ايران طراحي و تبيين کرده است، تصريح کرد: فرمايشات مقام معظم رهبري و رئيس‌جمهور و مواضع انقلابي و قاطع ايشان سبب ساماندهي فضاي ملي کشور مي‌شود.

دکتر صيدايي با اشاره به اينکه با تأکيد مقام معظم رهبري ستادي متشکل از سران سه قوه و تعدادي از مسئولان کليدي کشور تشکيل‌شده است، بيان کرد: اين ستاد با حضور مقام معظم رهبري هرچند مدت يک‌بار برگزار مي‌شود تا مباحث و فرآيند کشور، شرايط موجود و سياست‌هايي که بايد اتخاذ شود رصد و مورد بررسي قرار گيرد.

وي با بيان اينکه رهبر معظم انقلاب تأکيد کردند که سران سه قوه با هم‌افزايي و عقلانيت جمعي به مشکلات کشوري ورود داشته باشند، ابراز کرد: مقام معظم رهبري فرمودند که سران سه قوه از تمام اختيارات استفاده کنند تا مقابله‌هايي جدي عليه نظام ناکام بماند.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان با تأکيد بر اينکه تحقق اقتصاد مقاومتي يکي از روش‌هاي مؤثر براي مقاومت کشور در مقابل تهديدهاي کنوني است، اظهار داشت: تحريم‌هاي متعددي نظير تحريم‌هاي نفتي، بنزيني، کشتي‌راني، بانک‌ها و غيره عليه نظام طراحي‌شده است و امروز نيز ستاد مشترک آمريکا و اسرائيل در زمينه ورود جدي آمريکا براي ايجاد محدوديت در نفت ايران تشکيل و طراحي‌شده است که تا آبان ماه به جديت در حوزه نفت کشور مشکل ايجاد کنند.

دکتر صيدايي با اشاره به اينکه دولت در زمينه‌هاي مختلف برنامه‌هاي متعددي را براي مقابله با تحريم‌هاي نفتي، بانکي و غيره طراحي کرده است تا با منابع موجود کشور را مديريت کنيم، تأکيد کرد: اميدواريم نظام ارزشي ما بتواند از تمامي فرآيندهايي که دشمنان براي ان پيش‌بيني مي‌کنند سرافراز و سربلند خارج شود.

وي با بيان اينکه دستگاه‌هاي اداري و نهادها در راستاي مقابله با فرآيندهاي پيش‌بيني‌شده عليه نظام آمادگي‌هاي لازم را داشته باشند، گفت: بايستي همچنان اميد و اعتماد را براي مردم به ارمغان آورده و با قدرت هر چه بيشتر براي کسب رضايت مردم از سوءاستفاده‌هاي اقتصادي ، قاچاق ، مديريت مباحث ارز و ساير مشکلات جلوگيري کنيم.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان با تأکيد بر اينکه بايستي اعتماد مردم که بزرگ‌ترين پشتوانه نظام را به دست بياوريم، بيان کرد: بعضي از اقدامات نظير مديريت کردن ساعات کار، صرفه‌جويي در انرژي و استفاده از کالاهاي داخلي و ممنوعيت استفاده کالاهاي خارجي مباحث مورد تأکيد به ادارات است که بايد به جديت موردتوجه قرار گيرد.

دکتر صيدايي افزود: استاندار همدان در ابتداي سال با ارسال دستورالعمل و بخش‌نامه‌اي به ادارات مديريتي منابع، صرفه‌جويي، ممنوعيت خريد کالاي خارجي و جايگزيني کالاهاي داخلي را ابلاغ کردند.

وي گفت: نامه‌اي نيز از سوي ديوان محاسبات روز 10 خردادماه امسال به دستگاه‌هاي اداري ارسال‌شده است که در اين نامه ممنوعيت خريد 486 نوع کالاي خارجي که توليد داخلي مشابه آن وجود دارد و دستگاه‌هاي اداري مي‌توانند از آن‌ها استفاده کنند اعلام‌شده و ليست کالاهاي مربوطه به ادارات ارسال‌شده است.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان با اشاره به اينکه انتظار اين است که دستگاه‌هاي اداري در راستاي مديريت منابع و ممنوعيت خريد کالاي خارجي اقدام کنند، بيان کرد: اين موارد جز تأکيدات مقام معظم رهبري و سياست‌هاي دولت است که به مجموعه مديريتي استان ابلاغ‌شده و اجراي آن توسط ادارات به جديت پيگيري شود.

دکتر صيدايي با بيان اينکه استان همدان همواره در مديريت کردن شرايط مختلف کشور، مديريت جنگ، بازسازي، اجراي سياست‌هاي حوزه اقتصاد مقاومتي الگو بوده است، عنوان کرد: استان همدان همواره در عرصه‌هاي مختلف پيشتاز بوده و اميدواريم در سياست‌هاي مربوط به مقابله با توطئه‌هاي مطرح‌شده از سوي دشمنان نيز مديريتي مناسب داشته باشد.

وي در مورد توسعه کشت گلخانه‌اي استان در سال 97 ابراز کرد: هم‌اکنون وضعيت موجود گلخانه‌هاي استان 102 هکتار است که امسال نيز ايجاد 10 هکتار گلخانه در نظر گرفته‌شده است.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان با تأکيد بر اينکه نشست‌هاي 2018 همدان بايد بسترساز توسعه باشد، تصريح کرد: بايد پس از شناسايي پروژه‌هاي توجيه دار استان در راستاي جذب سرمايه‌گذار براي پروژه‌ها اقدام شود و اين رويداد فرصت مناسبي براي جذب سرمايه‌گذار است.

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 113

خدمات الکترونیک