با حضور رئيس ديوان محاسبات کشور.

جلسه شوراي برنامه ريزي استان همدان برگزارشد.

 

 جلسه شوراي برنامه ريزي استان همدان برگزارشد

حضور رئيس ديوان محاسبات کشور در جلسه شوراي برنامه ريزي استان همدان

رئيس ديوان محاسبات کشور از تشکيل هزار و صد پرونده تخلفات و انحرافات دستگاههاي دولتي از بودجه سال 95 خبر داد


به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان،جلسه شوراي برنامه ريزي استان با حضور رئيس محترم ديوان محاسبات کشور، استاندار همدان، رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان، نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي وکليه اعضاي شواري برنامه ريزي استان همدان مورخ 18/05/1397 در محل سالن شهداي استانداري برگزار گرديد.

در ابتداي جلسه دکتر صيدايي رئيس سازمان مديريت و برناهه ريزي استان در خصوص واگذاري  562 طرح در استان به بخش خصوصي را نشان دهنده توان بالاي استان در اين زمينه بيان و خاطر نشان کرد : هزار طرح مستعد واگذاري به بخش خصوصي در استان شناسايي شده است.

دکتر عادل آذر رئيس ديوان محاسبات کشور از تشکيل هزار و صد پرونده تخلفات و انحرافات دستگاههاي دولتي از بودجه سال 95 خبر داد و با بيان اينکه با اقدامات پيشگيرانه ديوان ميزان اين تخلفات نسبت به سال قبل از آن 4 درصد کاهش يافته است گفت: اين پرونده ها در تفريغ بودجه سال 95 نهايي و به دادسراي ديوان محاسبات ارسال شده است.
وي افزود: بر اساس بررسي هاي به عمل آمده بخش عمده اي از اين تخلفات ناشي از ابهامات قوانين و برداشت متفاوت مديران از قانون است که با طراحي برنامه هاي آموزشي و دادن مشاوره به مديران در حين عمل بدون دخالت در قدرت تصميم گيري آنها قصد داريم اين تخلفات را کاهش دهيم.

اين مقام مسئول با اشاره به اينکه در حسابرسي هاي صورت گرفته عملکرد کل کشور در اجراي سياستهاي اقتصاد مقاومتي، عملکرد مناسبي نيست افزود : در عين حال استان همدان از استان هاي پيشرو کشور در اين زمينه است و با وجود ظرفيتهاي اقتصادي و توانمنديهاي مديريتي اين استان مي تواند جزء استانهاي تراز اول باشد.

رئيس ديوان محاسبات کشور با تاکيد بر رويکرد جديد اين ديوان بر حسابرسي عملکرد دستگاههاي اجرايي به جاي حسابرسي نهايت با تصويب قانون و استانداردهاي آن در کميسيون برنامه و بودجه مجلس، از کم توجهي دستگاههاي دولتي به خريد کالاهاي ايراني انتقاد کرد و گفت : در سالهاي 95 و 96 دستگاههاي دولتي حدود 4 ميليارد تومان براي خريد تجهيزات مشابه کالاهاي داخلي مورد نياز خود، کالاهاي خارجي خريده اند.
دکتر عادل آذر با بيان اينکه نظارت داخلي دستگاههاي دولتي بر عملکرد اداري و مالي مي تواند تا 50 درصد از تخلفات و تشکيل پرونده ها بکاهد، درباره ورود ديوان محاسبات به موضوع سوء استفاده برخي از دستگاههاي دولتي از ارز دولتي هم گفت : اين ديوان به عنوان بازوي نظارتي مجلس شوراي اسلامي و بر اساس مطالبه نمايندگان ،هيئت ويژه اي را براي رسيدگي به اين تخلفات به ويژه در حوزه ثبت سفارش خودرو تشکيل داده و گزارشي را هم تهيه کرده که پس از تعطيلات به مجلس شوراي اسلامي ارائه مي شود و تلاش مي کنيم گزراش نهايي را تا پايان شهريور تقديم مجلس کنيم.


و در پايان جلسه از کتاب توانمندي هاي توسعه استان همدان رونمايي شد

شايان ذکر است اين کتاب با تلاش کارشناسان سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان چاپ و منتشر گرديد است.

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 194

خدمات الکترونیک