اقتصاد مقاومتي

جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان همدان برگزار شد

تاريخ 1397/10/20

جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان همدان برگزار شد

85 درصد سهم درآمدي و ماليات تعيين شده همدان پرداخت شد
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان خبر داد:
سهم درآمدي و ماليات همدان در سال 98 به ميزان 12 درصد رشد يافت

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان،جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان با حضور استاندار همدان،رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و مديران دستگاههاي اجرايي استان در روز پنجشنبه مورخ 1397/10/20 در محل سالن شهداي استانداري برگزار شد.
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان با بيان اينکه 85 درصد از سهم درآمدي و ماليات تعيين شده سال 97 همدان پرداخت شد گفت: سهم درآمدي و ماليات همدان در سال 98 به ميزان 12 درصد رشد يافت.


دکتر صيدايي اظهار داشت: سهم ماليات و درآمدهاي همدان در لايحه بودجه 98 به ميزان 734 ميليارد تومان تعيين شده است.
وي بيان کرد: سهم درآمدي که استان بايد از محل ماليات و ساير اقلام درآمدي کسب و به خزانه دولت واريز کند در سال آينده 12 درصد نسبت به درآمدهاي سال 97 بايد افزايش يابد.
در ادامه دکتر صيدايي از تدوين سند راهبردي سه سال استان براي توسعه در همه بخش ها خبر داد.
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان اعلام کرد: 655 ميليارد تومان در سال 97 در سطح استان بايد کسب شود که87 درصد آن يعني معادل 539 ميليارد تومان را ماليات تشکيل مي‌دهد و سهم درآمدي تک تک دستگاه‌ها مشخص است.
دکتر صيدايي عنوان کرد: 85 درصد درآمدهاي استان همدان در 9 ماهه سال 97 تحقق يافته است ضمن اينکه در مورد درآمدهاي سال 98 نيز لايحه پيشنهادي دولت به مجلس اعطا شده و نمايندگان بايد آن را تاييد و به تصويب برسانند.

وي با اشاره به اينکه قانون به هر عددي برسد ما براي تحقق آن ملزم به برنامه ريزي هستيم گفت: طبيعي است که هر چه ميزان رشد درآمدي استانها کمتر باشد فشاري که به بخش هاي مختلف اعمال مي شود کمتر است.
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان بيان کرد: توجه به توليد، اشتغال، بسترسازي براي حضور و مشارکت بخش خصوصي و اتمام پروژه‌هاي نيمه تمام از سياست‌هاي جدي کشور و استان در سال 98 است و قرار است تا تمرکز در شهرستان‌ها و استان‌ها بر روي اين موارد باشد.

در نشست امروز ستاد اقتصاد مقاومتي استان گزارش کميته اقتصادي اين ستاد ارائه شد که بيانگر تحقق 95 درصدي اهداف اقتصاد مقاومتي در استان است.

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 112

پیوندها

خدمات الکترونیک