با حضور معاون محترم رئيس جمهور جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان همدان برگزار شد

جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان با حضور سرکارخانم دکتر ابتکار معاون محترم رئيس جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد

اقتصاد مقاومتي

با حضور معاون محترم رئيس جمهور جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان همدان برگزار شد

جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان با حضور سرکارخانم دکتر ابتکار معاون محترم رئيس جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان با حضور سرکار خانم دکتر ابتکار معاون محترم رئيس جمهور در امور زنان و خانواده ، استاندار همدان ، رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و کليه مديران و روساي دستگاه هاي اجرايي استان مورخ 21/07/1397 در محل سالن شهداي استانداري برگزار شد.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان عنوان کرد: استان همدان از نظر ارزش ريالي واگذاري طرح‌هاي نيمه تمام دولتي به بخش خصوصي در کشور رتبه نخست را کسب کرده است.
دکتر صيدايي با اعلام اينکه پارسال 143 طرح نيمه تمام دولتي استان به بخش خصوصي واگذار شده است، افزود: در مجموع تاکنون 610 طرح نيمه تمام به بخش خصوصي واگذار شده که به لحاظ ارزش ريالي در کشور اول است.

معاون محترم رئيس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اينکه استان همدان در اجراي بسياري از شاخص‌هاي عمومي و اختصاصي اقتصاد مقاومتي رشد و پيشترفت بسيار خوبي داشته است، افزود: اين استان در زمينه اقدامات زيربنايي و زيرساختي اقتصاد مقاومتي طرح‌هاي بسيار مهمي از جمله اصلاح الگوي مصرف و کشت محصولات کشاورزي ، استفاده از پساب فاضلاب به جاي آب در نيروگاه شهيد مفتح ، افزايش بهره وري در آب و کاهش مصرف و برداشت از سفره‌هاي آب زير زميني اجرا کرده است.
دکتر ابتکار همچنين عنوان کرد: شرايط توسعه روستا‌ها در استان، اعطاي تسهيلات اشتغال زا و توجه به اشتغال روستايي موجب کاهش مهاجرت روستائيان به شهر‌ها و در نتيجه کاهش آسيب‌هاي اجتماعي شده است.

وي تأکيد کرد: از زماني که به دستور مقام معظم رهبري سياست اقتصاد مقاومتي ابلاغ شده يک تحول در نگرش و درون‌زايي اقتصاد شکل گرفته است، بايد در زمينه اقتصاد دانش‌بنيان کار بيشتري انجام شود چون فاصله زيادي در کاربردي کردن پژوهش‌ها در علوم مختلف در بدنه اجرا وجود دارد.

 

در انتهاي جلسه از هفت دستگاه برتر استان در قالب چهار کميته در زمينه اقصاد مقاومتي بشرح ذيل تجليل شد:

* کميته عمراني:

اداره کل استاندارد – شرکت آب و فاضلاب شهري – شرکت آب منطقه اي استان

* کميته اقتصادي:

سازمان جهاد کشاورزي – سازمان صنعت،معدن و تجارت استان

* کميته علم و فناوري:

دانشگاه صنعتي همدان

* کميته فرهنگي و گفتمان سازي:

اداره کل تبليغات اسلامي استان

ارسال به دوستان | | دیدگاه شما   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 244

پیوندها

خدمات الکترونیک